Děkujeme!

Děkujeme Statutárnímu Městu Frýdek-Místek, za každoroční finanční podporu na provoz skautského domu a vybavení. Díky těmto prostředkům můžeme v domě udržovat teplo a světlo po celý rok, nakupovat spotřební materiál související s provozem domu a také vybavení pro naši činnost a program pro děti.

V letošním roce 2022 jsme díky dotaci o výši 80 000,- mohli pořídit velký plynový vařič nejen na nouzové vaření na táborech, ale taky na vzdělávacích a jiných akcích. Dále jsme z této částky pokryli část provozních nákladů skautské klubovny, drobné skautské vybavení pro naše oddíly a členy a v neposlední řadě jsme mohli díky těmto prostředkům pořídit také velkokapacitní úložný systém NAS, pro bezpečné ukládání všech dokumentů a informací a fotek v elektronické podobě.

Město Frýdek-Místek také podpořilo několik ročníků celorepublikového setkání roverů a rangers Freever, pořádané naším střediskem Kruh. https://freever.skauting.cz/

Freever 11

V roce 2018 díky poskytnutým prostředkům z města ve výši 50 000,- mohlo jet několik členů střediska na celoevropské setkání roverů a rangers (starších skautů a skautek) Roverway konané v Nizozemí.

Každoročně nám prostřednictvím Ústředí Junáka poskytuje prostředky na provozní náklady střediska také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Díky dotacím Moravskoslezského Krajez programu „Podpora volnočasových aktivit pro mládež v roce 2021“, jsme do klubovny mohli pořídit nové matrace pod naši horolezeckou stěnu a také nové skříně do střediskové klubovny, které slouží jako archiv a místo pro střediskovou agendu.

Díky nadačnímu fondu TESCO si mohl oddíl Čochtanů v roce 2021 pořídit vybavení pro potřey členů v oddíle.

Díky poskytnutému daru od HP Tronic, jsme v roce 2021 mohli pořídit do střediska horolezecké vybavení.

Díky spolupráci s Hyundai Transys Czech, s. r. o. a jejich darů jsme v roce 2022 mohli pořádat akci na hradě Hukvaldy a také akci Kroužení.

Společnost T-Mobile v roce 2007 podpořila naši akci „Skautské dny“. Od tohoto roku máme v klubovně malou horolezeckou stěnu.

Děkujeme také všem drobným dárcům, kteří podporují naše středisko.