O středisku

Kdo jsme?

Jsme velká parta lidiček z Frýdku a blízkého okolí, které spojuje skautská myšlenka. Myšlenka pobytu v přírodě, získávání schopnosti postarat se sám o sebe i o lidi kolem sebe, přátelství, pomoci a radosti. Máme mezi sebou jak málé začínající skautíky ve věku 6-7 let, tak dospělé, zasloužilé skauty s letitými životními zkušenostmi. Tvoříme tak jednu velkou rodinu, jeden velký KRUH lidí dobré vůle, co by rádi udělali svět o trošku lepším místem. O čem skauting přesně je.

Jak se dělíme?

Nejmenší skautskou jednotkou je družina. Ta mívá 6-10 členů a má každotýdenní schůzky.
Z několika družin se skládá oddíl. Členové z jednoho oddílu spolu vyrážejí na akce a na tábory.
A několik oddílů tvoří středisko.

Podle věku se pak chlapci a děvčata dělí následovně:

• 7-10 let – vlčata a světlušky
  • 11-14 let – skauti a skautky
  • 15+ let – roveři a rangers

Kolik to stojí?

Roční členství (registrace) stojí 600 Kč + částka stanovená oddílem. Přibližně co měsíc se pak konají různé akce – ty obvykle stojí řádově 50-300 Kč v závislosti, zda jsou jedno- či vícedenní, jestli jsou ve městě nebo daleko apod. Letní 14denní tábor v přírodě vyjde asi na 2.500 Kč

Jak to u nás chodí?

Po prvních schůzkách na zkoušku obdrží člen přihlášku a zaplatí registraci. Tím vše začíná. Nyní člen pravidelně chodí na schůzky svého oddílu (družin) a co dva měsíce mu domů chodí skautský časopis. Pokud to daný oddíl vyžaduje, plní zpočátku Nováčkovskou zkoušku (není to nic těžkého :). Až je nakonec skaut dostatečně vyzrálý, má možnost složit skautský slib a tím se stává tím plnohodnotným, správným skautem.

Co všechno se u nás dělá?

V každém oddíle se hrají hry, pořádají víkendové výpravy, o velkých prázdninách 14denní tábory, probírá se skautský zákon. Členové se účastní spousty akcí: každoroční výlet na Ivančenu – místo uctění památky popravených skautů za II. světové války, Jamboree – setkání skautů z celého světa, aj. Středisko koná akci Miss Foto, kde vybírá nejlepší fotky z uplynulého roku. Ve skautském domě jsou čtyři velké klubovny a tělocvična, kde se členové můžou vyřádit, dokonce i na umělé horolezecké stěně.