O nás

Oddíl skautů je tvořen skautskými družinami. Družina je skupina šesti až osmi skautů, tedy kluků ve věku 11 až 15 let a je vedena dvojicí nejstarších a nejzkušenějších členů (rádce a podrádce). Rádce s podrádcem jsou součástí oddílové rady, kde konzultují svoji činnost s vedoucím oddílu a ostatními vedoucími.

Družiny se potkávají jednou týdně na schůzce, v klubovně, nebo venku v její blízkosti. Program je tvořen zábavnými aktivitami, které rozvíjí osobnost skauta a jeho dovednosti v nejrůznějších oblastech. Jednou měsíčně, o víkendu, se všechny družiny účastní oddílových akcí připravených vedoucími. Fotky z některých našich akcí můžete najít v naší fotogalerii. Vrcholem skautského roku je pak čtrnáctidenní letní stanový tábor na louce v horách, který každý rok zaručí novou várku skvělých zážitků a zkušeností.

Momentálně příjmáme nové členy!

Skautské družiny:

Rejnoci: pondělí 16:30 – 18:30

Kontaktní e-mail:

skautifrydek@skaut.cz

V rámci oddílu funguje také roverská družina. Ta sdružuje kluky 16+ a nejčastěji je to způsob, jak pokračovat dále na své skautské cestě, jakmile člověk „vyroste“ ze skautského věku. Roveři jsou schopni fungovat samostatně, tvořit si program a mají možnost pomáhat s nejrůznějšími aktivitami, jak ve skautském domě, tak přímo na akcích pro mladší.

Roverská družina:

Kanci: pondělí 16:15 – 17:30