O nás

Jsme holčičí oddíl, chodí k nám holky od 6-16 let, ty se potom dělí na mladší světlušky 6-11 let a skautky 12-16 let. V týdnu mají děti jednou schůzku a většinou jednou do měsíce akci s ostatními z oddílu ať už u nás v klubovně nebo na chatě. Skautský rok uzavírá závěrečná akce a také dvou týdenní tábor v přírodě.

Máme dvě družiny světlušek i skautek. Holky se scházejí jednou týdně v odpoledních hodinách na 1,5 hod – 2 hod. Pro bližší informaci k času schůzek nás můžete kontaktovat na adrese cochtani@skaut.cz.

„Vy rozhodujete, my pomáháme“

Grantový program s názvem „Vy rozhodujete, my pomáháme“ poskytuje finanční podporu na realizaci malých veřejně prospěšných projektů po celé ČR. Jeho cílem je zlepšovat kvalitu života v ČR a podporovat udržitelný rozvoj skrze aktivity lokálních komunit v okolí prodejen organizátora programu.

Letos se náš oddíl Čochtanů zapojil do tohoto programu s projektem „Skautský tábor Čochtanů“ a podařilo se nám tak získat finanční podporu pro náš letní tábor, který představuje vyvrcholení celoroční práce v oddíle. O organizaci tábora se každoročně stará asi desítka skautských dobrovolníků. Dětem připravují pestrý zážitkový program, který rozvíjí osobnost po všech jeho stránkách. Na konci tábora je naším zvykem dát všem dětem hmotné odměny, které nejen ocení aktivitu a zapojení dětí na táboře i v průběhu roku, ale stanou se milou upomínkou na společné chvíle.