Chci přihlásit dítě

Pokud jste ve skautu noví, je vhodné si nejprve přečíst, o čem skauting přesně je.

Děti chodí do družin, které se seskupují do oddílů. Pokud nemá dítě v nějaké konkrétní družině kamarády, za kterými by chtělo jít, nejvhodnější oddíl se určí většinou takto:

Staré Město a okolí, chlapci i dívky -> oddíl Staré Město
F-M a okolí, 6-11 let, chlapci ->              oddíl Vlčata
F-M a okolí, dívka ->                                   oddíl Čochtani
F-M a okolí, 11+ let, chlapci ->                oddíl Skauti

Schůzky probíhají v našem Skautském domě ve Frýdku na Kostikově náměstí 638 (šedá budova).
GPS souřadnice: 49°40’49.740N, 18°2124.870

Po vybrání oddílu můžete vyplnit formulář nebo kontaktovat jeho oddílového vedoucího, ten Vám pomůže s výběrem družiny a podá všechny potřebné informace ohledně začátků.

Co u nás bude dítě dělat ?

•  jednou týdně pořádáme družinovky (6-8 členů), která trvá 90-120 minut. Zde si děti zkoušejí nové dovednosti a nejrůznější aktivity, které by měly přišpívat k jejcih rozvoji. V mezičase si pak zahrají nějakou hru pro zábavu.
  • v průměru jednou měsíčně probíhají jedno- nebo vícedenní akce, v klubovně, na horách, na chatě, venku… Zde se potkává většinou celý oddíl.
  • o letních prázdninách vyjíždíme nejčastějí na 14 dní do přírody na tábor, kde zúročíme všechny nabyté dovednosti a schopnosti přes rok.
  • účastníme se skautských závodů, výstupu na Ivančenu a dalších tradičních i netradičních akcí.

Kolik to stojí?

• roční členský příspěvek se pohybuje kolem 1000 kč. (platí se na přelomu kalendářního roku)
  • 14 denní letní tábor v podsadových stanech a polní kuchyní od 2400 kč
  • měsíční výpravy, akce – dle povahy 0 kč – 300 kč.
  • vybavení – batoh, boty, karimatka, spacák, ešus, kroj

Formulář – chci přihlásit své dítě do střediska Kruh